Hackathon na vzdělávání
8. 4. 2021
Digitální vzdělávání dostalo v posledních měsících úplně nový rozměr. Situace spojená s pandemií koronaviru přinesla do českého školství nutnost vzdělávání na dálku – jenže změny přišly moc rychle na to, aby systém mohl dobře fungovat. V prostorách SIT Portu Správy informačních technologií města Plzně se proto těsně před začátkem nového školního roku odehrál hackathon na vzdělávání, na kterém se sešli vývojáři společně s pedagogy z tuzemska i zahraničí, aby vytvořili nové projekty na zlepšení výuky na dálku.
A podařilo se toho vytvořit opravdu hodně! 5 týmů – 5 skvělých nápadů. Aplikace, která umožní i méně technicky zdatným učitelům velice snadno založit video místnost a pozvat do ní k výuce žáky, video portál s návody, jak využívat různé aplikace pro online výuku, projekt na dlouhodobé hodnocení pedagogů, jenž by sledoval vývoj kvality výuky v čase, webové rozhraní pro kantory sloužící ke sdílení dobrých zkušeností nebo aplikace na automatické třídění příchozí elektronické pošty od žáků, která dokáže e-maily roztřídit do jednotlivých složek tříd a konkrétního žáka a generovat údaje o tom, kdo už úkol odevzdal – přičemž by nechyběla ani kontrola o shodě jednotlivých materiálů, tedy zda nedošlo k plagiátorství.
Není na co čekat! Nyní spouštíme skrze SITMP jednání, jak v rámci aplikace Škola OnLine, kterou využívají městské základní školy, tyhle šikovné projekty implementovat do praxe.
Kromě kolegů ze SITMP se na realizaci hackathonu podílely i další subjekty. Byly to TechHeaven, Czech Events a CollBoard. Do konce letošního roku se u nás uskuteční ještě několik hackathonů na různá témata, chystá se například druhý ročník Smart City hackathonu nebo hackathon zaměřený na virtuální realitu. Termíny konání a další podrobnosti budou včas zveřejněny na webových stránkách SIT Portu.
Více informací se můžete dočíst v oficiální tiskové zprávě města Plzně, nebo mrkněte na reportáž TV ZAK v čase 03:40.